فارسی سازی قالب وردپرس فارسی سازی قالب جوملا

وردپرس ۳٫۶ معرفی شد

وردپرس در نگارش جدید خود(وردپرس ۳٫۶ ) با نام اسکارکه به افتخار پیانیست و هنرمند بزرگ سبک جاز Oscar Peterson انتخاب شده است .قالب جدیدی را با امکان تعیین نوع نوشته و ظاهر جدید به جامعه وردپرسی معرفی کرده است. تغییرات زیاد و مهمی بر روی رابط کاربری ایجاد شده است.

وردپرس ۳٫۶

وردپرس ۳٫۶

ظاهر این قالب به صورت کاملا ساده و یک ستونی در نظر گرفته شده که نشان دهنده کاملا وبلاگی بودن این طراحی است .از دیگر ویژگی های وردپرس ۳٫۶ میتوان موارد زیر را نام برد:

تعیین نوع نوشته :

به وسیله‌ی این قابلیت می‌توان تعیین کرد که هر نوشته چه شکلی باشد و چه خواصی داشته باشد.

بارگذاری و پخش فایل های صوتی و تصویری با استفاده از HTML5 :

در نسخه های قبلی وردپرس  کاربران می بایست برای قرار دادن فایل صوتی یا تصویری از افزونه های جانبی  یا کاستوم فیلدها بهره می بردند ،اما با اضافه شدن  کتابخانه  MediaElement.js به صورت پیش فرض در وردپرس ۳٫۶ ،مشکل به طور کلی برطرف شد و همچنین همچنین کتابخانه‌های قبلی همچون jQuery UI و Backbone و… نیز بروز رسانی شده اند.

همخوانی مناسب با Spotify، Rdio و SoundCloud

قابلیت ذخیره خودکار پیش نویس مطالب در صورت قطع برق یا بروز هر گونه مشکلی برای مرورگر

امکان قفل گذاری بر روی نوشته ها تا قابل تغییر توسط سایر مدیران یا نویسندگان سایت نباشد:

در این حالت نویسنده  یک مطلب می تواند امکان ویرایش همزمان را از مدیران دیگر با نمایش یک پیغام به آن ها بگیرد.در این پیغام گزینه‌ای به نام Take Over وجود دارد که با انتخاب این گزینه، نویسنده‌ی جدید کنترل نوشته را در دست می‌گیرد و عملاً نوشته برای نویسنده‌ی قبلی قفل می‌شود.

بهبود وضعیت نمایش پیش نویس ها

تاریخچه‌ی یک نوشته  (Post Revisions) :

در وردپرس ۳٫۶ کاربر می‌تواند مشاهده کند که از ابتدا تا کنون چه تغییراتی بر روی نوشته انجام داده است.

فهرست‌ها (Navigation Menus)

دروردپرس ۳٫۶ صفحه‌ی تنظیمات فهرست تنها دو Tab  دارد. Tab  اول با نام Edit Menu  برای ایجاد و ویرایش فهرست است. اگر یک پوسته از فهرست‌های متعدد پشتیبانی کند، کاربر باید برای هر فهرست، مکان آن را نیز مشخص کند. در Tab دوم با نام  Manage Locations می‌توانیم برای هر مکان فهرست مورد نظر را از لیست فهرست‌ها انتخاب کنیم. در این نسخه به این خاطر که برای جابجایی یک فهرست احتیاج نیست کل تنظیمات آن بارگذاری شود، این کار بسیار سریع‌تر انجام می‌شود

پوسته‌ی جدید Twenty Thirteen:

این پوسته، پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس است در این نسخه تغییرات زیادی داشته است. مهم‌ترین کارایی این پوسته این است که طراحان پوسته می‌توانند پوسته‌های جدید خود را بر پایه‌ی آن ایجاد کنند

توجه داشته باشید که وردپرس ۳.۶ هنوز در مرحله‌ی آزمایشی است و ممکن است تا عرضه‌ی نسخه‌ی کامل در ماه ژوئن، تغییرات دیگری هم داشته باشد.

برای دانلود وردپرس ۳٫۶ به آدرس زیر مراجعه کنید

http://www.famo.ir/10441/

فارسی سازی پوسته وردپرس، فارسی سازی قالب جوملا، و در کل فارسی سازی هر نوع قالب سایت، تخصص ماست. سفارش دهید، با خیال راحت چای خود را نوش جان کنید و سفارش خود را تحویل بگیرید(...)

فارسی سازی قالب فارسی سازی قالب وردپرس فارسی سازی قالب جوملا وردپرس فارسی فارسی سازی پوسته وردپرس تم وردپرس ترجمه قالب