فارسی سازی قالب وردپرس فارسی سازی قالب جوملا

جوملا ۳٫۰ آمد

جوملا  ۳٫۰

جوملا ۳٫۰  ،    CMS است که از فریمورک Bootstrap استفاده می‌کند که کاملا کنش گراست ، همراه با یک رابط لمسی شگفت انگیز که به طور کامل پاسخگو برای دستگاه‌های تلفن همراه، تبلت‌ها، و کامپیوترهای معمولی با هر صفحه نمایشی می باشد .

ویژگی جدیدی که در جوملا   ۳٫۰نسبت به نسخه پیشین خود دارد اجرای LESS می باشد.در روش less با استفاده از متغیرها،حسابگرها،mixin ها و توابع  ، قابلیت‌های CSS را توسعه داده و آنرا پویا ساخته است .

رابط کاربری جوملا۳ امکان دسترسی کتابخانه‌های مربوط به بخش مدیریت و سایت را به شما می‌دهد .می‌توانید از آن در هر دو بخش مدیریت و سایت با ابزارهای دیگری نیز بهره مند شوید،

joomla3

جوملا ۳

پیش نیازهای نصب جوملا۳٫۰

۱-نرم افزار php ورژن ۵٫۳٫۱ +

۲-بانک‌های اطلاعاتی :

MySQL (InnoDB support required)   ورژن ۵٫۱ +

MSSQL ورژن ۱۰٫۵۰٫۱۶۰۰٫۱ +

PostgreSQL وزژن ۸٫۳٫۱۸ +

۳-وب سرورها :

+۲٫x  ورژن Apache   (with mod_mysql, mod_xml, and mod_zlib)

 ورژن ۷Microsoft IIS

آماده سازی سرور برای نصب جوملا

برای نصب جوملا روی کامپیوتر شخصی (لوکال)، به یک شبیه ساز سرور نیاز دارید تا کامپیوتر شخصی شما را به صورت مجازی تبدیل به یک سرور نماید.به همین دلیل قبل از شروع نصب جوملا ابتدا باید wampserver را start کنیم. نرم افزار Wamp در حقیقت نرم افزارهای PHP ، MySQL و Apache برای ما فراهم می‌کند

ایجاد پایگاه داده

اگر فرایند نصب wampserver موفقیت آمیز  باشد ،در گوشه سمت چپ نوار startmenu  در کنار ساعت ویندوز ،آیکن wamp server  به رنگ سبز نمایش داده می شود و این به معنی آن است که همه امکانات wamp server  بر روی کامپیوتر شما به خوبی کار می کند.

آپلود فایل‌های جوملا ۳٫۰ فارسی

آخرین نسخه جوملا ۳٫۰ فارسی را که به صورت یک فایل zip شده است دانلود کرده و آنرا در پوشه www نرم افزار WampServer قرار دهید و سپس یک فولدر در داخل فولدر www ایجاد کنید مثلا با نام joomlafarsi و بعد بسته مربوط به جوملا ۳٫۰ را در آن unzip کنید.

فرآیند نصب جوملا ۳٫۰

حال که مقدمات نصب جوملا فراهم شده است ،در نوار آدرس مرورگر عبارت http://localhost/joomlafarsiرا واردمی کنیم.  اگر wamp server به درستی کار کند،فرایند نصب جوملا آغاز می شود.
نصب جوملا طی سه مرحله ساده می باشد :
مرحله اول تنظیمات اصلی چون نام سایت و مشخصات کاربری دلخواه خود را وارد کنید
مرحله دوم شامل تنظیمات مربوط به پایگاه داده ها می باشد
در مرحله آخر
تمامی اطلاعاتی که در دو مرحله قبلی وارد کرده بودید به شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید اطلاعات نمونه جوملا فارسی را نصب کنید، نصب اطلاعات نمونه به شدت برای کاربران تازه کار توصیه می‌شود. این اطلاعات نمونه شامل اطلاعات مفیدی برای درک بهتر جوملا می‌باشد. در صورتیکه قصد ندارید از اطلاعات نمونه استفاده نمایید گزینه هیچکدام را انتخاب نمایید.
در پایان نصب باید پوشه installation را با استفاده از دکمه حذف پوشه نصب جوملا حذف نمایید که این کار بسیار مهم است و در امنیت سایت شما تاثیر بسزایی دارد.                                                                       
 
 
 
 
 

فارسی سازی پوسته وردپرس، فارسی سازی قالب جوملا، و در کل فارسی سازی هر نوع قالب سایت، تخصص ماست. سفارش دهید، با خیال راحت چای خود را نوش جان کنید و سفارش خود را تحویل بگیرید(...)

فارسی سازی قالب فارسی سازی قالب وردپرس فارسی سازی قالب جوملا وردپرس فارسی فارسی سازی پوسته وردپرس تم وردپرس ترجمه قالب